Kako pojačati WiFi signal?
  • Unaprijed isprike ako je već bilo ovakvih pitanja, tražio jesam no nisam našao ništa što mi dalo odgovor na moju konkretnu situaciju.

Situacija je sljedeća:
    Imam doma iMac (zadnju generaciju) koji je bezicno spojen s Thomson Speedtouchem (koji sam dobio od Iskona kada sam presao s Tcoma na njih).
    E sad, veza je gore u stanu super, iz bilo kojeg kuta stana spajam se bez problema na mrezu, uglavnom iPhonem. No imam u dvoristu jedan prostor koji sam si uredio za gustiranje :)
    Tamo imam par uredjaja koji mogu hvatati WiFi signal (konkretno Playstation 3 i Nintendo Wii), no signal je preslab, jer Thomson je na prvom katu i signal probija nekoliko debelih zidova i jos mora nadoknaditi razliku u visini.
    Thomson sam premjestio u hodnik stana i sada u dvorisnom prostoru kako kada uspijem iPhoneom uhvatiti signal, no za ostale uredjaje je signal jednostavno preslab. Konkretno, PS3 ga prepoznaje ali ocjenjuje jacinu signala maximalno do 10%, sto je jednostavno preslabo za spajanje.

Eto, meni treba neki uredjaj koji cu staviti na pola puta izmedju Thomsona i tog prostora. Imam doma od prije D-Linkov router koji s njanovijim Firmwareom ima repeater mod. Da li bih nekako mogao njega iskoristiti u tu svrhu?

Znaci, taj drugi uredjaj bi morao biti na pola puta i mora bi bezicno biti spojen na Thomson (znaci jednom kada se upogoni) morao bi biti zicno spojen samo u struju, a bezicno bi morao spojiti se na signal koji Thomson odasilje i taj signal slati dalje, tako da moji uredjaji u dvoristu mogu hvatati dobar signal.

Da li bih u tu svrhu mogao eventualno kupiti Airport Express, pa ga na taj nacin spojiti, znaci na pola puta? (s time da sam na Apple stranicama procitao da A Express moze sluziti kao extender ali samo ako vec postoji primarni Express (ili extreme), na koji bi se taj drugi spoji. Tada bi drugi radio kao extender signala. U tom slucaju bih morao kupiti 2 expressa, sto mi se nikako ne uklapa u moju trenutnu fin. situaciju).

Hvala unaprijed na odgovorima! :)
    Post edited by Unknown User at 2009-01-16 16:09:26
  • 9 Komentara sorted by
  • ima slični problem prije i sa repeterom nisam uspio ništa...ali brijem da je problem do mene i mog rutera (Siemensovog bio)...tako da ako već imaš taj dodatni ruter probaj to jer te ništ ne košta...
    Post edited by Unknown User at 1999-11-30 00:00:00
    Geek by nature, Mac user by choice! [kontin.info] [blog] [posao] [hrana]
  • said:

ima slični problem prije i sa repeterom nisam uspio ništa...ali brijem da je problem do mene i mog rutera (Siemensovog bio)...tako da ako već imaš taj dodatni ruter probaj to jer te ništ ne košta...

Jučer sam isprobavao ali baš i nisam uspio... Spojio sam D-Link na kompov ethernet, ali nisam mogao uci u njegovu aplikaciju preko ip adrese...
  • Hej ekipo, pa kaj nitko nema odgovor.

Očekivao sam da će mi bar netko znati reči da li bi moj problem bio riješen Airport Expressom...
  • Potreban ti je neki WLAN router/AP koji može raditi u WDS modu ( wireless distribution system), i koji će služiti kao "repetitor" wifi signala. Trebao bi ga postaviti na mjesto na tom katu gdje prima najjači signal sa kata iznad. Dakle uzmeš taj DLINK u settginsima ga iz AP moda prebaciš u WDS mode i jednostavno dodjeliš mrežu koju želiš da extenda ( prenosi)... konfiguracija gotova u par minuta :). Bitno je da ti se taj "repeater" nalazi ne na pola puta nego na onom mjestu gdje primaš najjači signal od Thompsona ( po mogućnosti na istom katu kao i ovi ostali uređaji koji se spajaju)
  • mozda lupetam bezveze, pogotovo jer nisam doma pa nemam trenutno pristup tom tomsonovom routeru da pogledam. Ali mozda mozes na njega nasarafit kakvu jacu antenu?

Ako se to nemoze izvest ( iskreno sumnjam da moze ) decki su dali dobru preporuku za repetitor.
  • @Luka:

Hvala na odgovoru. Pokušavam D-Link kao repetitor namjestiti već 2 dana, ali kako baš nisam profi po tim pitanjima ne znam koje korake trebam učiniti. Meni bi trebala nekakva step-by-step uputa. Tražio sam po netu, no nisam baš našao neko univerzalno riješenje... :(

@civicar:

Na žalost ne može se skinuti antena :(
  • said:

@Luka:

Hvala na odgovoru. Pokušavam D-Link kao repetitor namjestiti već 2 dana, ali kako baš nisam profi po tim pitanjima ne znam koje korake trebam učiniti. Meni bi trebala nekakva step-by-step uputa. Tražio sam po netu, no nisam baš našao neko univerzalno riješenje... :(

@civicar:

Na žalost ne može se skinuti antena :(

Koji točno D-link imaš? ja sam ih na nekoliko postavljao, zaista nebi trebao biti problem.

Ja imam DWL200=AP+ i bilo je dovoljno prebaciti ga iz AP u WDS mode. Proscanirati za dostupne mreže, odabrati onu koju želim prenositi, upisati MAC adresu tog AP-a na koji se spajaš. Jednom kad se spojiš to je to, DHCP dolazi sa Thompsona i routing je automatski.
  • Imam D-LINK G684T. WDS je tek novim firmwareom stavljen na njega.

Postavljanje je dosta komplicirano, SSID, WEP, MAC, gateway, IP adrese, protokoli, DHCP... na sve to treba paziti, kako, kaj, itd.
  • Ljudi ne komplicirajte. :roll:

Luka vam je lijepo napisao, kratko i jasno.

Stavis AP/Router u repeater mod :arrow: preskeniras mrezu :arrow: odaberes koju hoces ripitat :arrow: utipkas kljuc ako imas enkripciju i aj boh.

said:

Jučer sam isprobavao ali baš i nisam uspio... Spojio sam D-Link na kompov ethernet, ali nisam mogao uci u njegovu aplikaciju preko ip adrese...

D-Link Routeri imaju IP 192.168.1.1 a APi 192.168.1.50 tako da ti je najbolje staviti fiksnu IP u komp 192.168.1.2 pa onda pristupiti doticnima.
    User/Pass :arrow: admin/admin
Pokreni novu diskusiju

Pozdrav korisniče,

Za pun pristup forumu odaberi jedno od ova dva dugmeta:

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Top Posters

MacKorisnici (6940)

• mmike
  • switch
  • struja
  • CooL
  • IIvor
  • croalex
  • Andy_Boy
  • Nik2407
  • calamityemily
  • Chelavy